Wyszukiwanie zaawansowane
Roczniki
do końca stronydo strony głównej
2020-01-01 | Warszawa | Redakcja
Rok 2020

Marek Gajdziński odznaczony przez Prezydenta RP

Warszawa, 22 lutego 2020 r.

W Dniu Myśli Braterskiej, w trakcie uroczystego spotkania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z przedstawicielami organizacji harcerskich, Prezydent wyróżnił instruktora Szesnastki, hm. Marka Gajdzińskiego, zwanego Szwejkiem, Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości. Odznaczenie to nadawane jest za wybitne zasługi dla Niepodległej. Szwejk był jednym z 27 instruktorów uhonorowanych medalem w Pałacu Prezydenckim w Dniu Myśli Braterskiej. W trakcie uroczystości harcerze Szesnastki pełnili służbę strażników ognia przy watrze rozpalonej na dziedzińcu pałacu prezydenckiego. Szesnastka-Klawboys! (KKW)Przekazanie funkcji wodza gromady "Strażnicy Czasu"

Warszawa, 15 lutego 2020 r. 

W dniu powrotu z zimowiska, w scenerii dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, odbyło się przekazanie funkcji wodza 16 Warszawskiej Gromady Zuchów "Strażnicy Czasu". Po około dwuipółletniej służbie instruktorskiej pwd. Mateusz "Sopel" Kaczkowski przekazał błękitny sznur Michałowi Jędrzejczykowi HO. Do swoich 18-tych urodzin i osiągnięcia pełnego statusu instruktora ZHR, co ma nastąpić we wrześniu, Michał będzie pełnił funkcję drużynowego pod okiem opiekuna. W uroczystości wzięli udział rodzice harcerzy i zuchów (to dlatego przekazanie odbyło się na dworcu kolejowym), harcerze z "Sulima" i zuchy ze "Strażników Czasu", kadra naszego hufca oraz przyjaciele gromady. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskiej drodze Michałowi i Soplowi. Szesnastka - Klawboys! (MK)

 

Udział instruktora Szesnastki w zimowisku Szczepu "Watra" 

Otryt, 9-15 lutego 2020 r.

W czasie ferii zimowych instruktorzy Szesnastki aktywnie brali udział nie tylko w wyjazdach Szczepu. Harcmistrz Maciej Sadek Sadowski udał się wraz z tworzącymi Szczep "Watra" zalesiańskimi drużynami, 4 MDH-ek "Połoniny" oraz  2 MDH-y "Oleandry", na zimowisko w Paśmie Otrytu, a dokładniej w Chacie Socjologa. Opalane drewnem schronisko bez prądu położone w malowniczych Bieszczadach Zachodnich, było okazją do wykorzystania zdolności kulinarnych Sadka, który pełnił funkcję kwatermistrza i kucharza dla trzydziestoosobowej załogi. (MSS)

 

Choinka 2020

Warszawa, 19 stycznia 2020 r.

Tegoroczna Choinka Szesnastki rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele św. Jakuba na Placu Narutowicza. Następnie drużyny harcerskie i gromady zuchowe wraz z rodzicami przemaszerowały do szkoły podstawowej nr 61 na apel Szczepu. W uroczystości uczestniczyli również Zawiszacy. Po apelu rozpoczęła się gra dla wszystkich uczestników Choinki. Na rywalizację składały się różnorodne konkurencje, np. przeciąganie liny, a uczestnicy świetnie się bawili. Następnie odbyła się projekcja filmu przygotowanego przez 16 WDH "Grunwald" pt. "Discurrere". Jest to film dokumentalny o obozie harcerzy "Grunwaldu" za granicą, w angielskiej wsi Fenton (i okolicach). Podczas Choinki można było również skorzystać z kawiarenki z pysznościami przygotowanymi przez harcerzy i rodziców, a także zakupić najnowszego "Sulimczyka". Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i że ta Choinka zapadnie nam długo w pamięć. (MM)

©2000 - 2020  16WDH